Шкіряні оправи Ray-Ban: нехай простить нас "Greenpeace"
Метал і пластик — далеко не єдині матеріали, з яких всесвітньо відомий бренд виробляє оправи. Титан, алюміній, карбон і навіть оксамит — усе це сьогодні використовується у виробництві Ray-Ban.
Звичайно ж, не обійшлося і без шкіри. У 2014 році з'явилася давно знайома модель Wayfarer, повністю одягнена в цей матеріал. І це не дивно, адже елементи шкіри вже не перший рік фігурують у модельних лінійках окулярів, завойовуючи все більше і більше відданих прихильників.
Прямо з палеоліту
Шкіра — один із перших матеріалів, який почали обробляти люди: ще в епоху пізнього палеоліту з неї шили одяг, прикрашений хутром і вишивкою. Цікаво, що для багатьох народів шкіра мала сакральне значення: використовували шкіряні браслети, кільця й амулети для проведення різних священних ритуалів.
Що стосується шкіряного виробництва, то воно, як і багато іншого, бере початок на Сході: традиція використання предметів з цього матеріалу почалася з євреїв та єгиптян і згодом перейшла до древніх римлян.
У середньовіччі головними виробниками висококласної шкіри були Туреччина та Марокко. Східні країни випереджали західні в цьому питанні аж до 1749 року, коли перша фабрика з виробництва сап'яна була заснована в Ельзасі (Франція). Незабаром шкіряне виробництво поширилося в Німеччині, Англії, Бельгії та Данії, а в середині XIX століття — і в США.
Не можна не згадати, що обробляють не тільки шкури тварин, а й риб'ячі, з яких роблять взуття, рукавички, гаманці, ремені та папір. Такими дивними ремеслами займаються в Канаді, Японії, Норвегії та Данії.
Шкіри багато не буває
2014 рік — далеко не перша віха в історії використання шкіри у продукції Ray-Ban. Бренд створив не одну модель, в якій представлені одна або кілька деталей із цього матеріалу.
1. Craft Outdoorsman
Модель, яка з'явилася в 1939 році, називалася «Skeet Glass» (дослівно перекладається як skeet — гра в тарілочки, glass — скло). Вона відрізнялася перекладиною в районі перенісся, яка призначалася для захисту очей від потрапляння в них поту. Така опція робила окуляри ідеальними для активного способу життя, через що, ймовірно, вони були перейменовані на Outdoorsman, що перекладається як турист або мандрівник.
Окуляри Outdoorsman Craft мають перенісся, обтягнуте шкірою, у поєднанні з лінзою P3Plus (100% поляризація та покриття, що відштовхує забруднення).
2. Craft Caravan
У 1957 році були випущені сонцезахисні окуляри Ray-Ban Caravan, які стали четвертою моделлю з металевою оправою. «Caravan» в перекладі з англійської означає караван верблюдів, фургон, причеп, що цілком правильно асоціює окуляри з подорожами.
Craft Caravan, як і попередні сонцезахисні окуляри, мають шкіряне перенісся, яке утримує піт від потрапляння в очі.
3. Craft Wings
Це третя модель зі шкіряною перегородкою над носом, яка захищає очі. Ці окуляри — найбільш спортивна версія з тих, які бренд пропонує зі шкіряними деталями.
4. Craft Round Metal
Ray-Ban Round Metal — гідне продовження історії модної форми «тішейд», що з'явилося у 80-х роках XX століття. Їхньою головною особливістю є трубчастий метал оправи, який надає їй неймовірну легкість і, разом з тим, міцність. Craft-версія має оправу й завушники, обтягнуті шкірою і прикрашені яскравими кольорами хіпі.
5. Original Wayfarer Leather
Нарешті, перша версія Ray-Ban, яка не частково, а повністю обтягнута шкірою. 2014 рік — час появи цієї модифікації однієї з найпопулярніших моделей сонцезахисних окулярів — Wayfarer, що перекладається як «мандрівник».
Улюблена модель Боба Ділана, сьогодні вона стала ще міцнішою і приємнішою на дотик. Крім того, текстурована шкіра чорного та коричневого кольорів робить Wayfarer справді крутою і рок-н-рольною.
Ось вона, багатовікова історія шкіряного виробництва, що знайшла своє відображення в модельній лінійці бренду. Якщо любов наших предків до цього матеріалу, та й загальна перевірка часом — для вас такий самий аргумент, як і для Ray-Ban, то шкіряні окуляри — найкращий варіант, щоб бути стильними й НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИСЯ В ТІНІ!