Скляні лінзи Ray-Ban: як народжуються легенди
Бренд №1 у сфері виробництва сонцезахисних окулярів — Ray-Ban сьогодні пропонує велику кількість моделей окулярів, різноманітність яких безпосередньо залежить від лінз.
Тут і форма (кругла, краплеподібна, «котяче око»…), і колір (від класичного сірого-зеленого до неймовірного фіолетового та бурштинового), і, звісно ж, технологія (фотохромність, дзеркальність, поляризація та інші).
Такий широкий вибір нерідко збиває з пантелику, але ми з вами знаємо: немає нічого важливішого за початок початків, такого як загальна схема виробництва лінз Ray-Ban!
Отже, створення лінзи складається з дев'яти етапів, різних за технологією, але однаково важливі за своїм значенням.
1. Плавка в платиновому тиглі
Платина — матеріал, стійкий до високих температур і корозії. Саме тому, щоб уникнути забруднення сторонніми домішками, плавлення скломаси відбувається у платиновому тиглі.
2. Нагрівання
Скломасу обережно доводять до точки плавлення. Цікаво, що до складу додається деяка кількість битого скла (крихти, які прискорюють процес варіння).
3. Прес
Розплавлена скломаса тече через вертикально встановлену платинову циліндричну камеру, в якій розміщена стрижнева мішалка. На дні цієї камери є отвір, через який скломаса перетікає у вузький платиновий канал: на цьому етапі маса стає в'язкою, оскільки трохи охолоджується.
Це дозволяє на виході з каналу відділяти від матеріалу окремі шматочки (краплі), які падають у форму. Пневматичний плунжер, що знаходиться над нею, допомагає надати шматочку скломаси потрібної форми.
4. Випал
Шматок скломаси, який уже отримав певну форму, піддається випалу протягом 3-5 годин. Цей етап є профілактикою виникнення напружень у склі, що може спричинити охолодження.
Після завершення процедури виходить кругла лінза товщиною 3,3 мм.
5. Шліфування
Лінза шліфується та формується за допомогою алмазних інструментів, після чого полірується: в результаті товщина зменшується до 2,4-1,6 мм.
6. Обробка та остаточне формування
Краї заготовки обробляються для забезпечення надійної фіксації в оправі. Також на цьому етапі лінза набуває остаточної форми.
7. Загартування
Останній етап, присвячений характеристикам матеріалу. Теплове загартування робить лінзи ударостійкими. Найтонші лінзи загартовуються хімічним методом.
8. Покриття
Вакуумне випаровування — це метод, за допомогою якого на лінзу наносять покриття. Лінзу розташовують у вакуумній камері, в одному кінці якої знаходиться пластина з монооксиду титану, а в іншому — лінза. При нагріванні пластини виділяються пари, які осідають на поверхні скла.
Якщо потрібно нанести дзеркальне або градієнтне покриття, використовуються маски, що допомагають рівномірно розподілити матеріал по поверхні лінзи.
9. Фінал
Завершальним етапом є з'єднання оправи та лінз. І вуаля, нова пара сонцезахисних окулярів від Ray-Ban готова!
Пройшовши довгий шлях від рідкої скломаси до готових лінз, легендарні лінзи Ray-Ban продовжують завойовувати серця.