Історія компанії Bausch&Lomb
Коли мова заходить про Ray-Ban, багато хто помилково вважає цей бренд компанією. Все через те, що мало хто знає справжніх власників виробництва найкращих у світі окулярів!
Мало того, поки громадськість залишалася в невіданні, Ray-Ban встигли змінити власника з Bausch&Lomb на Luxottica. Про перший із них і піде мова в цій статті.
Емігрант побачив світ
Історія важливої на сьогодні компанії почалася в той момент, коли Джон Джейкоб Буш, який переїхав з Німеччини до США, у 1853 році відкриває маленький магазин оптичних товарів у місті Рочестер, штат Нью-Йорк.
Але компанія з відомою нам назвою Bausch&Lomb, можливо, так і не з'явилася б, якби у Буша не закінчилися кошти на ведення бізнесу: підприємливий німець позичає 60 доларів у свого друга Генрі Ломба, обіцяючи, що якщо справа піде, Генрі стане повноправним партнером. Як можна здогадатися, справа таки пішла!
Від оправ до лінз
Свою діяльність Bausch&Lomb почали з виробництва оправ для окулярів з інноваційного каучуку. Вже до 1883 року вони стали виготовляти ще й об'єктиви, які через п'ять років поставлялися для фотоапаратів компанії Eastman Kodak.
У 1903 році компанія отримала патенти на біноклі, затвори для камер і навіть мікроскопи. Через 10 років Bausch&Lomb почали виробляти оптичне скло.
У 30-х роках ХХ століття компанія припиняє виробництво деталей для фототехніки, але зберігає створення об'єктивів для кінокамер і проекторів. Приблизно в цей же час Bausch&Lomb започатковує такі бренди сонцезахисних окулярів, як Ray-Ban, Arnette, Killer Loop та Revo.
Вирішальним моментом в історії компанії стало створення у 1971 році м'яких лінз, які вивели оптичний бізнес на принципово новий рівень.
Вже у 1999 році Bausch&Lomb продають усі бренди сонцезахисних окулярів за 640 мільйонів доларів італійській компанії Luxottica, яка сьогодні є найбільшим гравцем у цій сфері бізнесу.
Існує думка, що ця угода стала можливою через те, що бренд Oakley, який тоді з'явився, витіснив Ray-Ban з лідируючих позицій, що призвело до значних збитків компанії, з якими вона не змогла впоратися. Однак можлива й інша причина: прагнення Bausch&Lomb до вузької спеціалізації на офтальмології (лінзах, розчинах, хірургічних апаратах та ліках).
До 2000-х років Bausch&Lomb представляла собою потужну компанію з персоналом у 13 тисяч осіб і річним прибутком у 2,29 мільярда доларів. А в 2013 році її викупила канадська компанія Valeant Pharmaceutical за 8,7 мільярда доларів.
В сучасних умовах, що стрімко змінюються, прогнозувати подальшу долю Bausch&Lomb важко. Але можна точно сказати одне: це компанія зі світовим ім'ям, якій ми можемо бути вдячні, якщо не за лінзи, то хоча б за наші улюблені окуляри з ім'ям Ray-Ban!