Поляризаційна лінза Ray-Ban: скажи відблискам НІ
Для боротьби з надмірно яскравим світлом були винайдені лінзи з різним ступенем затемнення. Так було колись... Але сьогодні, на практиці, фахівці та звичайні споживачі знають, що простої коричневої або зеленої лінзи може бути недостатньо для блокування відблисків, які, наприклад, виникають на снігу чи річці.
Саме для таких випадків була винайдена поляризаційна лінза.
Що таке поляризація
Завдяки дослідженням таких фізиків, як Френель, Юнг (не той =)), Малюс і Максвелл, сьогодні ми знаємо, що світлові промені поділяються на неполяризовані та поляризовані.
Перші є природним світлом, що випромінюється Сонцем, лампами тощо. Промені такого світла не мають визначеного напрямку, їх коливання відбуваються у всіх напрямках.
У випадку, коли такий неполяризований світло потрапляє на протяжну горизонтальну поверхню (вода, сніг, скло), він перетворюється на поляризований.
Коливання поляризаційних променів відбуваються лише в одному напрямку — перпендикулярно напрямку поширення (якщо сказати простіше, коли ви катаєтесь на лижах, ваші очі опиняються перпендикулярно до снігу, вздовж якого поширюється поляризаційне світло).
Такі промені називаються плоско або лінійно поляризованими, і саме вони, хитрі, засліплюють, потрапляючи в очі.
Крім того, ці промені знижують гостроту зору, ускладнюють сприйняття кольорів і зменшують контрастність зображення.
Фільтр на допомогу
Основою поляризаційної лінзи є плівка-фільтр, що складається з кристалів, розташованих під кутом 90° до відбиваючої поверхні: наприклад, якщо це водна поверхня, то поляризація відбувається горизонтально, а це означає, що для найбільшої ефективності фільтр повинен знаходитися вертикально.
Що стосується застосування фільтра в оптиці, то існує кілька технологій виготовлення поляризаційних лінз. Найстаріша, і тому найпоширеніша з них: ламінування, при якому плівку-фільтр розташовують між двома пластинами, які й утворюють лінзу.
Інший спосіб створення такої лінзи — штампування: фільтр поміщають у форму, куди подається рідка суміш мономерів. Коли вона твердне, плівка стає частиною лінзи, що у подальшому захищає її від розшарування.
Що ж ми отримуємо від використання поляризаційної лінзи? Промені світла, що виходять від горизонтальних поверхонь, будуть відсікатися, тоді як промені, що виробляються іншими об'єктами і не є поляризованими, будуть безперешкодно проходити крізь лінзу, створюючи чітке зображення.
Сучасність проти відблисків
У XXI столітті на основі поляризаційних плівок-фільтрів створюють плазмові панелі телевізорів, монітори комп'ютерів, різні панелі управління. Порівняно з цими сферами застосування поляризаційного ефекту, індустрія оптики здається не такою вже фундаментальною, адже вона використовує лише 1% від усієї плівки, що виробляється в світі.
Незважаючи на це, поляризаційні лінзи є невід'ємною частиною сучасного ринку сонцезахисних окулярів. Так, тільки у 2007 році їхні продажі в Європі зросли на 30%.
Варто зазначити, що якісні поляризаційні лінзи (такі, як Ray-Ban) повинні відповідати таким вимогам: високі оптичні характеристики, правильно розташована якісна плівка, рівномірність кольору, міцність матеріалу, наявність зміцнювального покриття, світлопоглинаюче покриття внутрішньої поверхні, а також гідрофобне покриття.
Підсумуємо: поляризаційні лінзи гарантують високу якість зору та комфорт у порівнянні з моделями без поляризації.
Сьогодні бренд Ray-Ban пропонує великий вибір різних моделей з такою функцією: Predator, Aviator, Clubmaster, Wayfarer, Warrior, Top Bar, Outdoorsman, Active Lifestyle і багато інших.
Якщо ж ви вже хочете сказати відблискам НІ, але не знаєте як, ми допоможемо =)