Ray-Ban Dylan: зал слави рок-н-ролу
Якщо ви думаєте, що немає більш «музичних» моделей, ніж р
окові мандрівні Wayfarer і джазові стильні Clubmaster, то, звісно ж, помиляєтесь!
Ray-Ban Dylan — ось ті самі музичні окуляри, які навіть названі на честь легенди рок-н-ролу.
Від мандрівника до рок-музиканта
Отже, ця модель була названа на честь Боба Ділана, другої фігури (після групи The Beatles) в рок-музиці всіх часів за версією журналу Rolling Stone.
На це у дизайнерів бренду були свої причини. У 1952 році Ray-Ban створили Wayfarer, які поєднували в собі інноваційну на той час пластикову оправу та мінеральне скло лінз.
Першою зіркою, яка полюбила ці окуляри, став ніхто інший, як Ділан. Він майже ніколи не з'являвся без своїх чорних Wayfarer із класичними сіро-зеленими лінзами: існує безліч фотографій рок-музиканта, який їде від фанатів, грає на губній гармоніці та фортепіано або ж просто палить чергову сигарету саме в цій моделі Ray-Ban.
Окуляри завжди ставали частиною іміджу тієї чи іншої особистості. Так, важко уявити Хантера С. Томпсона без Shooter-ів, Клінта Іствуда без Balorama, а людей у чорному — без Predator. Така ж логіка дозволяє нам стверджувати, що Боб Ділан — головна постать, яка асоціюється з мандрівними Wayfarer. Тому зовсім не дивно, що його ім’я вирішили увічнити у всесвітньо популярних окулярах.
Брови Боба
Щодо самої моделі, то можна сказати, що вона — органічне поєднання рис Wayfarer та Clubmaster.
Щодо перших, то тут усе просто: запозичена сама форма лінзи.
Щодо Clubmaster, ситуація цікавіша. Адже вони, як і наступні Dylan, яскраві представники популярної форми окулярів Browline, що в дослівному перекладі означає «лінія брів». У 1947 році її придумав Джек Рорбах, віцепрезидент компанії Shuron Ltd.
Пластикова, верхня, більш масивна частина оправи повторює форму брів, акцентуючи на цій зоні особливу увагу, а нижня, металева частина залишається при цьому менш помітною. Це будова дозволяла підганяти окуляри під овал обличчя завдяки регулюванню металевої частини.
До середини 50-х років XX століття ця форма переживала пік популярності: такі окуляри носили всі, від бізнесменів і політиків до чорношкірих джазменів у танцювальних клубах. У 80-х перші окуляри подібної форми під назвою Clubmaster випустив Ray-Ban. А далі настала черга Dylan.
До характерних особливостей моделі належить наявність на внутрішній стороні пластикових «брів» чотирьох заклепок, до яких бренд має особливу прихильність.
Що стосується пластику, то він матовий і в більшості випадків прогумований (що дозволяє окулярам щільно сидіти на обличчі). Лінзи виготовлені з полікарбонату — міцного та легкого матеріалу. Крім того, вони мають сірий або сіро-фіолетовий градієнт: колір від насиченого поступово стає майже прозорим.
Ось як Ray-Ban бачать модель, гідну носити ім’я легенди рок-н-ролу. Погодьтеся, у ній, як і в Бобі Ділані, є щось від пилюжних доріг, пісень під гітару та нескінченних мандрів!