Лінзи Ray-Ban: під захистом полікарбонату
Все починалося зі скла. У тому сенсі, що спочатку всі лінзи були скляними. Але мало що було колись. Ми ж не віддаємо перевагу коням тільки тому, що вони — більш древній вид транспорту, ніж автомобіль.
Так і тут. Навіщо зупинятися на лінзах із мінерального скла, якщо є полікарбонат — матеріал, що ні в чому не поступається, а можливо, і перевершує його.
Подарунки космонавтів
1955 рік, коли почалася історія полікарбонату. Тоді (як, до речі, і зараз) його активно використовували в космічній промисловості та авіабудуванні. Що ж це таке?
У побутовому розумінні полікарбонат — твердий безбарвний пластик, що використовується у вигляді гранул. А взагалі, це матеріал групи термопластів (термопластичних полімерів), що означає: він може відновлювати властивості при затвердінні, тобто піддається повторній переробці (аналогічну характеристику має оправа Ray-Ban Liteforce).
Варто зазначити, що завдяки унікальній будові макромолекули (з хімічної точки зору, він — синтетичний полімер) полікарбонат має масу переваг, про які — нижче.
Навіщо оптиці пластик
В оптичне виробництво полікарбонат прийшов у 1980-х роках XX століття. І закріпився тут настільки сильно, що до цього часу його популярність тільки набирає обертів. І це неспроста.
По-перше, висока, як у алюмінію, ударостійкість (у 10 разів перевищує характеристики органічних полімерів, у 200 разів! — мінеральних стекол).
По-друге, деформація (при підвищеній силі удару лінза не розбивається на уламки, а всього-на-всього деформується).
По-третє, термостійкість (тільки якщо ви нагрієте лінзу до 140°, вона почне плавитися).
По-четверте, тотальне поглинання ультрафіолету.
По-п'яте, легкість (1,20 г на кубічний сантиметр).
По-шосте, тонкість (завдяки показнику заломлення 1,59 — він вищий, ніж у інших полімерів).
По-сьоме, варіативність форми, кольору (пластик легко пофарбувати: достатньо додати потрібну кількість барвника до складу) і технологій (фотохромність, поляризація тощо).
По-восьме: цей матеріал — ECO-friendly (піддається повторній переробці).
Ще трохи інформації
Мабуть, єдиним «гріхом» полікарбонату є чутливість поверхонь до подряпин. Але щоб усунути це, оптичні майстри придумали зміцнюючі покриття: сьогодні вони бувають багатофункціональними, тобто містять не тільки зміцнюючий шар, але і, наприклад, гідрофобний, олеофобний або просвітлюючий.
Технологія Polycarbonate активно використовується в оптиці Ray-Ban, сьогодні безліч модних і впізнаваних колекцій містять представників полікарбонатної сім'ї: Aviator, Erika, Jackie Ohh, Chris, Dylan та інші.
Особливе місце цей матеріал займає в спортивних і полегшених колекціях: Titanium, Active Lifestyle, Highstreet…
Кому ж підійдуть окуляри з полікарбонатними лінзами? Людям, над чиїм життям постійно висить загроза травм (спортсмени, діти), та й усім тим, кому небайдужа безпека власних очей.
Якщо ви — з таких, бренд Ray-Ban вже давно має пару полікарбонатних захисників спеціально для вас.