Ray-Ban Aviator: вподобайки від пілотів
Не можна просто так згадати Ray-Ban і не подумати про модель Aviator. Це не дивно, адже Авіатори — не лише перші моделі бренду та представники надколекції ICON (ікона), але й найвідоміші та найбільш продавані сонцезахисні окуляри у світі, зокрема й в Україні.
Пілоти vs сонце
Історія Ray-Ban почалася в 1937 році, коли компанія Bausch&Lomb створила перші в історії сонцезахисні окуляри Aviator. Назва чудово відображала їх призначення, адже їх виготовили на замовлення військово-повітряних сил США.
Прототипом моделі стали окуляри, умовно названі «Антибликові» (ANTI GLARE), які були створені Реймондом Стеджменом на рік раніше для лейтенанта ВПС Джона А. Макреді. За словами льотчика, його очі страждали від надмірної кількості сонячного світла під час польотів на великій висоті. Замовлення Макреді було досить простим: поєднання захисту від променів і модного дизайну. З такої маленької примхи почалася велика історія Ray-Ban Aviator.
Окуляри стали неймовірно популярними після Другої світової війни, коли світ облетіли фотографії американських солдатів, що висаджувалися на Філіппінах. Зокрема, генерал Дуглас МакАртур став улюбленцем медіа, і його мужній образ не обходився без серйозного вигляду, люльки і, звісно, золотистих Авіаторів із сіро-зеленими лінзами.
Стрункі ряди пілотів
Спочатку ця модель мала металеву оправу із загнутими дужками для кращої фіксації та краплеподібні лінзи з трохи вигнутого мінерального скла для захисту більшої площі обличчя. Однак 75-річна історія зробила своє, і зараз є багато різновидів Авіаторів: з різними технологіями, матеріалами, кольорами та навіть розмірами.
Лінзи G-15 (сіро-зелені) і B-15 (коричневі) — перші класичні лінзи для не менш класичної моделі. Зміни почалися в 1974 році, коли були створені інноваційні лінзи Ambermatic (хамелеони, які змінюють свій колір від бурштинового в похмурий день до темно-коричневого в сонячний). Окуляри з ними вийшли в продаж у 1978 році.
Після цього Ray-Ban не можна було зупинити: нововведення йшли одне за одним. У різні часи в Авіаторах з’являлися поляризаційні, дзеркальні, градієнтні, бі-градієнтні лінзи з полікарбонату та оправи з карбону, титану чи золота.
Сьогодні існує багато варіацій на тему «окулярів для льотчиків». Щоб нічого не забути, складемо невеликий список!
1. Aviator Large/Small Metal
Класична модель із металевою оправою та скляною лінзою різних відтінків і технологій (стандартна, дзеркальна, поляризаційна). Важливо, що модель представлена у двох форматах — звичайному (у 3 розмірах) і маленькому (+супер-маленький розмір), тому ймовірність того, що Авіатори підійдуть до форми обличчя, зростає в рази.
2. Aviator Flip Out
Технологія цієї версії Авіаторів полягає в тому, що лінзи можна самостійно змінювати. Саме тому колекція називається Flip Out, що буквально означає «клацання», яке є частиною маніпуляцій з лінзами.
Бренд пропонує дві версії Aviator Flip Out: із комплектом змінних лінз у спеціальному футлярі зі шкіри та без нього.
3. Aviator Flash Lenses
Flash — це нове слово у дзеркальних окулярах. Такі лінзи покриваються не одним, а кількома різними шарами срібла за технологією «переливчасте дзеркало». Як результат, окуляри з такими лінзами грають на сонці не одним, а одразу двома кольорами: синім і зеленим, жовтим і оранжевим, зеленим і жовто-оранжевим.
4. Folding Aviator
Модель з’явилася у 2013 році. Folding означає «складний». Технологія названа так, тому що сонцезахисні окуляри можна складати й розкладати коли завгодно. Чудове рішення для досить немаленьких Авіаторів.
5. Aviator Full Color
Метал і скло — все як завжди. Додатково передня частина оправи покривається пластиком у колір лінз. На виході: ще більш яскраві окуляри (до речі, full color і означає «повноколірні»).
6. Aviator Flat Metal
Нова технологія різання сталі дозволила зробити оправу Авіаторів ще тоншою, легшою і гладкішою. До того ж, у цій версії є окуляри, доповнені пластиком із внутрішнього боку передньої частини металевої оправи.
Лінзи тут виготовлені з покращеного полікарбонату: зміцненого та легшого.
7. Aviator Titanium
Всесвітньо відомі краплеподібні лінзи в титановій оправі. Що це дає? Унікальну легкість (на 50% легшу за інші метали), ТИТАНІЧНУ міцність (тривалий термін експлуатації), підвищену стійкість до корозії, гіпоалергенність, еластичність та гнучкість.
8. Ultra Aviator
Версія для найкрутіших пілотів! Оправа з титану, покритого білим або жовтим золотом, у поєднанні з дзеркальною лінзою за технологією P3 Plus: поляризація (захист від бликів) + гідро-олеофобне покриття (відштовхування забруднень) + технологія підсилення контрасту кольорів, що дозволяє бачити найяскравішу та найчіткішу картинку.
9. Aviator Liteforce
Ще одне цікаве нововведення: оправа з авіаційного біо-пластику. Цей пластик цікавий своєю невеликою вагою (не більше 15 грамів), стійкістю та міцністю, а також ювелірною точністю в створенні обтічних та акуратних деталей!
Ось така вона, сучасна родина Ray-Ban Aviator — на будь-який смак, формат, колір і випадок. Краплеподібна форма лінз цих сонцезахисних окулярів свого часу стала настільки популярною, що її запозичила більшість компаній цієї сфери.
З’явившись на Тому Крузі у фільмі «Жити й померти в Лос-Анджелесі» та Сильвестрі Сталлоне в «Кобрі», окуляри-авіатори продовжують з’являтися як на вулицях будь-якого міста, так і на знаменитостях.
Зазначимо, що «крапельки» Ray-Ban пасують усім, вони — універсальні унісекс. Їх обирають такі відомі чоловіки, як Том Круз, Джонні Депп, Бред Пітт, Девід Бекхем, Меттью Макконахі, Джаред Лето, Іггі Поп, Ленні Кравіц і Джейк Джилленгол. Жінки представлені Ліндсі Лохан, Олівія Вайлд, Вікторія Бекхем, Джулія Робертс, Меган Фокс, Пенелопа Крус, Дрю Беррімор та інші.
Така повальна популярність Aviator краще за будь-які слова підкреслює їхню перевагу. Тож так, це — заслужено найкраща модель від найкращого бренду сонцезахисних окулярів у всьому світі!