Сталеві оправи Ray-Ban: класика жанру
Можна (а іноді й треба) вигадувати різні нововведення: пластик, алюміній, титан… Але ніщо і ніколи не замінить одного металу для створення оправ — старої-доброї сталі.
Якщо ви згодні з цим, а тим більше, якщо ні, радимо читати далі!
Краплинка теорії
Сталь — це сплав заліза з вуглецем (який надає міцності) або іншими елементами.
Що стосується виробництва оптики, то тут частіше за все застосовується саме нержавіюча сталь — легована (тобто з додаванням домішок), яка має стійкість до змін в екстремальних умовах.
Ще у 1913 році шляхом експериментів Гаррі Бріарлі вивів цей вид сталі: він виявив, що сплави з високим вмістом хрому чудово протистоять кислотній корозії.
Це була зоря сталевої епохи.
Сьогодні існує навіть європейський стандарт EN 10020, за яким нержавіючими називаються сплави з мінімальним вмістом хрому 10,5%.
Сталь — в оптику!
Що стосується застосування сталі в оптиці, то вона має для цього безліч сприятливих властивостей: довговічна експлуатація, міцність, гігієнічність (через відсутність тріщин і порожнин, де зазвичай комфортно розміщуються бактерії), простота використання (для очищення достатньо води), стійкість до різних корозій.
Якщо говорити конкретно про споживчі бонуси від сталевих оправ, то тут можна виділити гнучкість (гідна відповідь падінням і зачепленням окулярів) та хімічну стійкість (ні — руйнівним елементам, що містяться у поті, дощі та снігу, особливо міському =).
Щодо мінусів сталевих оправ для носіїв — таких ну просто немає. Хіба що вони трохи важчі, ніж їхні побратими з пластику або карбону. Але головне ж — щоб костюмчик сидів!
На даний момент бренд Ray-Ban пропонує безліч моделей з оправами зі сталі. І їх, чесно кажучи, гріх не приміряти, ну або хоча б спробувати на собі.