RB.UA Telegram
Ray-Ban: історія всесвітньо відомого бренду, що швидко розкуповується.

Ray-Ban: історія всесвітньо відомого бренду, що швидко розкуповується, або Найповніша історія


Ray-Ban: історія всесвітньо відомого бренду, що швидко розкуповується, або Найповніша історія

Протягом усіх сімдесяти п'яти років, Ray-Ban грав важливу роль у зміщенні кордонів у музиці та мистецтві, сприяючи зростанню культу знаменитостей та здатності рок- та кінозірок впливати на моду. Від Джеймса Діна до Одрі Хепберн та Майкла Джексона, Ray-Ban виявився незамінним для культових ікон, які не просто хотіли, щоб їх бачили, а щоб їх помічали.

Ray-Ban залишив незабутній слід в історії культури.


1930-ті: Вся справа в «Авіаторах»

З появою нових літаків та можливості літати вище і далі, багато пілотів ВПС США повідомляли, що вони зазнавали сильних головних болів і нападів висотної хвороби від відблисків сонця. У цей час було презентовано новий вид скла із зеленими лінзами, які зменшували відблиски, але при цьому не обмежували огляд – таким чином з'явився бренд Ray-Ban. Ці нові антивідблиски окуляри надійшли в продаж у 1937 році. Оригінальні окуляри були у пластиковій оправі із уже класичною формою «Авіатор». Протягом наступного року сонцезахисні окуляри були перероблені в металеву оправу і відбувся ребрендинг на Ray-Ban Aviator. Це сталося незадовго до того, як популярність Ray-Ban поширилася від пілотів до будь-кого, хто провадив публічний спосіб життя. У 1938 році Ray-Ban Shooter був запущений із зеленими і блідо- жовтими лінзами Kalichrome, які підкреслюють деталі та мінімізують «туманність», відфільтровуючи синє світло, що робить їх ідеальними для туманних умов. "Мундштук" посередині, який розроблений, щоб звільнити руки стрільця, є "візитною карткою" цієї моделі. Ray-Ban продовжує розширювати свій каталог, як і коло клієнтів - із запуском моделі Ray-Ban Outdoorsman у наступному році. Спочатку ця модель називалася «Skeet Glass» і була орієнтована на конкретну групу покупців і була призначена для тих, хто ходить на полювання, рибалку і займається стріляниною. Верхня частина і по краях протягом багатьох років була покрита різними матеріалами, у тому числі використовувався перламутр та теляча шкіра.


1940-і: «Авіатори» та інші

Під час Другої Світової війни американські льотчики ВПС продовжують покладатися на Ray-Ban. Дослідження та розробки призвели до інноваційних рішень, таких як градієнтні дзеркальні лінзи, які мали спеціальне покриття на верхній частині лінзи для посилення захисту, але без покриття нижньої частини для чіткості огляду панелі приладів літака. Хоча ця модель і призначена для використання у військових цілях, вона стала популярною і у простих людей, які хотіли мати ті ж переваги, що й професіонали. Армійський вплив на моду був незаперечним: армійські та морські футболки були дуже модними у 40-х роках, і звичайні люди прагнули наслідувати пілотів та носили нові цікаві сонцезахисні окуляри. Ray-Ban відразу ж перейшли від військової функції на модну поп-культуру, не втративши при цьому функціоналу своєї торгової марки.


1950-ті: Голлівудський гламур

Після закінчення Другої Світової війни, Голлівуд все більше впливає на те, що стали носити люди. Модель Ray-Ban Wayfarer була вироблена в 1952 році, і як тільки ця модель з'явилася на екранах на таких легендах, як на Джеймсі Діні у 1955 році у фільмі «Бунтар без ідеалу», а пізніше на Одрі Хепберн у 1961 році в «Сніданку у Тіффані», Ray-Ban Wayfarer стали одним із наймиттєвіших модних аксесуарів, які коли-небудь існували. (історія Ray-Ban Wayfarer)

джеймс дин бунтар без ідеалу Одрі Хепберн Сніданок у Тіффані

Весь цей час Ray-Ban продовжує вдосконалюватися. Окуляри Ray-Ban Signet, що з'явилися в 1953 році, привертали увагу золотою або срібною оправою з горизонтальними смугами на переніссі, по кутах, і на дужках. Оригінальні Ray-Ban Signet пізніше продовжували вдосконалюватися, у тому числі в 2011 з'явилася лімітована серія Ray-Ban Johnny Marr, яка була зроблена по індивідуальному на замовлення для гітариста легендарного британського інді-рок гурту The Smiths. Подальшими нововведеннями 50-х років була поява зелених лінз G-15 (1953р.) - нейтральні зелені лінзи передають точні кольори, а також надійно захищають навіть від сліпучих відблисків - і чотирикутна металева оправа - Ray-Ban Caravan (1957р.), - «квадратний» варіант Ray-Ban Aviator, які пізніше носив Роберт Де Ніро у 1976 році у фільмі «Таксист». Окрема лінія жіночих окулярів з'явилася в 1958 році, у тому числі з'явилися оправи різних кольорів з різним декором, які відповідали останнім віянням моди.

роберт де ніро таксист


1960-ті: Революція та період змін

Зважаючи на дух змін і революції 60-х рр., Ray-Ban «йшли в ногу» з мінливим часом. З приблизно тридцяти моделей, які існували на початку цього десятиліття, до 1969 року каталог розширився до п'ятдесяти, у тому числі моделі для чоловіків, жінок і дітей.

Ray-Ban став світовим лідером серед виробників окулярів завдяки своїй репутації виробників стильних та якісних моделей, починаючи від звичайних окулярів до спеціально розроблених шкіряних та вінілових футлярів, які захищали окуляри, коли ними не користувалися.

Ray-Ban продовжує створювати нові моделі, а зірки Голлівуду продовжують їх носити. Ray-Ban Olympian I і II з'явилися в 1965 році, і в 1969 році їх уже носив Пітер Фонду в «Безпечному їзді». Оправа мала злегка вигнутий металевий каркас та закруглені прямокутні лінзи – нова інтерпретація класики у поєднанні з «м'яким» та елегантним вигином. Ray-Ban Balorama з'явилися в 1968 році, і стали відомими завдяки Клінту Іствуду у фільмі «Брудний Гаррі» у 1971 році. Тим часом, Боба Ділана практично неможливо було побачити без нього Ray-Ban Wayfarer - темні лінзи у поєднанні з його загадковою незвичайною привабливістю.

Також у 1960-х спеціально для справжніх чоловіків вперше з'явилися "незграбні" окуляри Ray-Ban Meteor, а також Ray-Ban Laramie – за формою, що нагадують розріз очей котиків.


1970-ті: Надія на успіх

Диско стало шалено популярним у 70-х, і диско означало, що ваш одяг повинен був вражати, навіть якщо ви не виходили з дому. До цього моменту ринок окулярів стає дедалі витонченішими, і розвивався у двох основних напрямках: як спортивний елемент і як необхідний модний аксесуар.

Ray-Ban запустив дві моделі - Ray-Ban Vagabond та Ray-Ban Stateside, обидві у пластиковій оправі та з двома типами лінз: «дзеркальні» лінзи G-31 та стандартні лінзи G-15. У 2010 році була повторно введена модель Ray-Ban Vagabond, але вже з трохи краплеподібними лінзами для надання прикольного ретро-виду.

Ray-Ban Vagabond

70-ті роки, до того ж, ознаменувалися подальшим розширенням модельного ряду, а також технічними інноваціями: окуляри для альпіністів із дзеркальними лінзами та шкіряною оправою були спеціально розроблені, щоб відбивати відблиски та захистити очі від сонця та вітру. Ray-Ban розширив свій асортимент, який включав окуляри, що коригують зір, та сонцезахисні окуляри. 1974 року з'явилися фотохромні лінзи Ambermatic, які здатні змінювати колір залежно від умов освітлення. У лінзах Ambermatic можна чітко бачити обриси та форми, навіть якщо навколо сніг, і які темніють при дуже сильній освітленості, що робить ці лінзи незамінними при заняттях зимовими видами спорту.


1980-і: На сцені та на екрані

У декаду появи комп'ютерних ігор, MTV, та Brat Pack, Ray-Ban був одним з обов'язкових брендів. У фільмах головні ролі відводилися для Ray-Ban Wayfarer у фільмах «Брати Блюз» (1980) і «Ризикований бізнес» (1983). У фільмі «Кращий стрілець» (1986) Ray-Ban Aviator, як і спочатку, були на льотчику-винищувачі, що призвело до збільшення продажів класичних моделей Ray-Ban.

брати блюз у rayban wayfarer

Майкл Джексон задав свій оригінальний стиль, коли з'явився в 1984 році на Греммі в Ray-Ban Aviator. Але для свого епічного туру «Бед», який проходив у 1987-89 рр., він одягнув Ray-Ban Wayfarer. Цей тур став найвідомішим туром в історії.

Майкл Джексон в окулярах Ray Ban WayfarerМайкл Джексон в окулярах Ray-Ban Aviator 3025Майкл Джексон в окулярах Рей Бан Авіатор 3025


1990-і: «Нова ера» Ray-Ban

У 90-х Ray-Ban продовжує бути улюбленим «героєм» фільмів: Дензел Вашингтон носив Ray-Ban Clubmasterу «Малкольм Ікс» (1992), як і Тім Рот у «Скажених псах» (1992). У 1997 році Уілл Сміт і Томмі Лі Джонс носили Ray-Ban Predator у фільмі «Люди в чорному», тоді як Джонні Депп носив Ray-Ban Shooter у 1998 році у «Страх і ненависть у Лас-Вегасі».

страх і ненависть у лас-вегасі rayban shooter

У 1999 році італійська Luxottica Group придбала у компанії Bausch & Lomb низку торгових марок, серед яких бренди Ray-Ban, Arnette, Killer-Loop Eyewear та REVO.


2000-і: Культура та спілкування

Суттєве розширення бренду Ray-Ban у 2003 році полягало у появі Ray-Ban Optical з лінзами з діоптріями та Ray-Ban Junior для дітей. Ray-Ban Optical поєднує в собі поп-культуру бренду та вишукану майстерність, тим самим створюючи сучасні окуляри, які відповідають способу життя та якості Ray-Ban. Перша колекція сонцезахисних окулярів Ray-Ban Junior, розроблена спеціально для дітей віком від 8 до 12 років, фокусується на максимальному захисті очей, при цьому використовуючи стильну та зручну оправу. У 2005 році серія Ray-Ban Junior була розширена за рахунок включення моделей, повністю зроблених з титану – з гіпоалергенного сплаву, з одного боку легкого, але досить міцного.

У 2006 році настало повне переосмислення серії Ray-Ban Wayfarer. Музичний фотограф Мік Рок отримав замовлення на створення нової серії фотографій - Ray-Ban Uncut: the Wayfarer Session, з інді-рок-музикантами, такими як Peaches, Джеймс Мерфі з LCD Soundsystem, Боббі Гіллеспі з «Primal Scream» та Джонні Марр із «The Smiths», які дали нове «життя» класичним окулярам.

У 2007 році Ray-Ban запустив кампанію «NEVER HIDE» - інноваційний глобальний медіа-план, який наголошував на унікальності Ray-Ban і дозволив власникам Ray-Ban опинитися в центрі уваги і бути вічними модниками. Компанія NEVER HIDE стартувала з інтерактивного проекту на Таймс-Сквер у Нью-Йорку: на 12 екранах показувалися сюжети, присвячені власникам Ray-Ban, які чесно і спонтанно висловлювалися на вулицях у всіх куточках Землі. Ці фото потім були розміщені у фотогалереї на Ray-Ban.com - таким чином, компанія NEVER HIDE не припинялася по всьому світу, і, водночас, демонструючи здатність Ray-Ban відзначити свою індивідуальність і рух.

Ray-Ban Remasters був представлений у 2008 році, яка переросла у серію мультимедійних співробітництв. Перший проект складався з восьми міжнародних музичних гуртів, а саме The Kills, Black Kids, Ladyhawke, Ipso Facto та Paolo Nutini. Кожна група записала кавер-версію на будь-яку пісню, що сподобалася, з 50-х - 60-х років – і періоду, коли з'явилися Ray-Ban Clubmaster, і виконала її «в живу» на концертах у Нью-Йорку. , Пекіні та Мілані.

У 2009 році Ray-Ban допрацьовує свої найзнаковіші моделі, шляхом додавання свіжих забарвлень, у рамках інформаційної кампанії «Never Hide Colorize». Палітра для Ray-Ban Wayfarer дозволила шанувальникам створити власний унікальний відтінок. У комплект входили білі окуляри Ray-Ban Wayfarer а також трафарети і п'ять маркерів, спеціально розроблених для фарбування оправи. Також, останні оновлення Ray-Ban Wayfarer включали моделі з дизайнерськими принтами на внутрішній частині оправи, як, наприклад, карту метро Нью-Йорка або яскраві квіткові візерунки і смужки. Колірна гама була розширена в серії Ray-Ban Rare Prints, яка поєднувала особливості тенденцій поп-культури, кіно, реклами і була доступна у двох варіантах: “Comics” та “Button Pins.”

Ray-Ban знову підтверджує свої лідерські позиції в галузі інновацій і технологій,ляючи нові варіанти колекцій. Колекція Ray-Ban Tech Carbon Fiber Collection зроблена з надзвичайно міцного, але досить легкого та якісного вуглецевого волокна. Колекція представлена ​​дужками, які повністю охоплюють вухо і які складаються із семи шарів вуглецевого волокна, внаслідок чого такий матеріал стає дуже легким, гнучким та міцним. P3 (полікарбонат) та P3PLUS (кристал) - лінзи гарантують виняткову поляризацію та більш яскраву та високу чіткість кольору. Антивідблиск покриття також застосовується для усунення відблисків, і забезпечує повний захист від шкідливого впливу ультрафіолетових променів.


2010: Зміни, переваги та святкування 75-річчя

У 2010 році настала черга повернення Ray-Ban Aviator. Відомий рок-фотограф Кевін Каммінз знімав музичних ідолів минулих років та сучасників - у тому числі The Virgins, The Big Pink, We Are Scientists та Іггі Поппа, які носили різні моделі Ray-Ban Aviator.

У 2011 р. була представлена ​​модель Ray-Ban Light Ray - нова колекція сонцезахисних окулярів та окулярів для корекції зору, яка розширює Tech-сегмент. Оправа Ray-Ban Light Ray складається з гіпоалергенного, міцного, гнучкого та неймовірно легкого титанового сплаву. Крім того, кожна пара сонцезахисних окулярів Ray-Ban Light Ray постачається з комплектом трьох змінних лінз для того, щоб їхні власники могли створити свій індивідуальний образ на кожен день.

Компанія Ray-Ban нещодавно представила нове бачення своїх найзнаменитіших моделей відповідно до сучасних тенденцій. Жіноча модель Ray-Ban Cats 1000, яка спочатку з'явилася в 80-х рр., знову була презентована, але з подовженим і трохи округлим дизайном у яскравій та сміливій кольоровій гамі, а також у трьох різних варіантах із двоколірними та затемненими лінзами. Чоловічий варіант Ray-Ban Cats 5000 отримав аналогічне оновлення, у тому числі двокольорові моделі в поєднаннях фіолетового та білого , сірого та синього, рожевого та чорного кольорів.

Ray-Ban продовжує оновлювати класику у 2011 році за допомогою повторного впровадження трьох відтінків лінз, популярних у 60-х – рожевий, синій та зелений – для таких моделей, як Ray-Ban Round, Meteor та Laramie. Наступного року Ray-Ban представив двадцять нових відтінків лінз, у тому числі кілька двоколірних.

21 березня 2011р. тисячі шанувальників Ray-Ban зібралися на центральних площах по всьому світу – у Шанхаї, Делі, Стамбулі, Римі, Берліні, Парижі, Барселоні, Лондоні, Нью-Йорку, Остіні, Ріо-де-Жанейро та Канкуні – для того, щоб взяти участь у оновленій кампанії NEVER HIDE. Одним із ключових моментів тієї події було те, що відвідувачів фотографували та одразу ж розміщували їх фото на Ray-Ban.com під час проходження кампанії NEVER HIDE по всьому світу. Також, фанати могли відразу ж ділитися своїми фотографіями з друзями на Ray-Ban.com та на фан-сторінках Ray-Ban у соціальних мережах. Як результат, понад 10 мільйонів користувачів Facebook поділилося постом про Ray-Ban.

Також у 2011 р. музиканти підтримали кампанію Ray-Ban : Джонні Марр - гітарист легендарного інді-рок-гурту The Smiths, залучив п'ять різноманітних рок-гуртів - Au Revoir Simone, Best Coast, Carsick Cars, Mona та Tom Vek - для створення власного треку, використовуючи бренд як натхнення. Крім того, Марр придумав і допомагав розробляти власну лімітовану модель Ray-Ban Johnny Marr's Limited Edition: 1500 бронзових моделей Signet із блакитними лінзами та написом “Johnny” на краях дужок.

Незважаючи на те, що стиль та зв'язок із культурним життям завжди були ключем до успіху Ray-Ban, технології також відіграють для бренду не останню роль. У витоків появи бренду Ray-Ban лежить технологічне вирішення проблеми пілотів, яка стояла більш ніж 75 років тому, і Ray-Ban у 2012 році продовжує використовувати останні технології для розробки нових моделей у майбутньому. Останнім технічним прогресом для Ray-Ban є використання LiteForce - передового матеріалу (термопластик), який використовується для технологічних рішень у машинобудуванні, аерокосмічній, електронній та медичній сферах. Застосовуючи до культової моделі Ray-Ban Aviator, LiteForce гарантує таку ж міцність, як і традиційні оправи, але при цьому стає ще гнучкішою. І Ray-Ban продовжуватиме поєднувати в собі одночасно міцність та гнучкість протягом наступних 75 років.

У 2012 році Ray-Ban провів чергову інформаційну кампанію "Legends", в якій показується життя реальної людини в кожну декаду існування Ray-Ban, а також образи кампанії, на які надихнув цей бренд. Сім знімків ілюструють сім десятиліть з 30-х років до сьогоднішнього дня, і на яких показано, як Ray-Ban завжди був у тренді всіх культурних змін, надихаючи тих, хто поділяє його ідею"Ніколи не ховатися" ("NEVER HIDE").

Ray-Ban також відзначив своє 75-річчя виданням обмеженим тиражем книги з рідкісними фотографіями знаменитостей зі світу музики, кіно, моди та поп-культури - все на тлі провідних культурних подій. Крім того, чотири класичні моделі Ray-Ban Aviator були представлені в Ray-Ban Ambermatic 2012 Limited Edition з використанням легендарних фотохромних лінз 1978 року.

Кожною декадою свого існування Ray-Ban формував поп-культуру. Не будучи просто перехідним трендом, окуляри Ray-Ban завжди виділяють свого власника, підкреслюючи його індивідуальність та впізнаваність. І ось тепер, через 75 років після появи першої пари Ray-Ban Aviator,яка допомогла американським пілотам досягти нових висот, Ray-Ban як і раніше залишається класикою на всі часи.

У 2013 р. Ray-Ban вкотре вдихнув молодість та надяскравість у класичні моделі Авіатори. Вони були представлені в золотій матовій оправі з трьома варіантами яскравих кольорових лінз – бірюзового, синього та помаранчевого. Відмінною рисою стали бежеві носові упори замість звичайних прозорих. Моделі миттєво стали хітом та трендом весняно-літнього сезону 2013 р.

Також цікаво почитати:


Ray-Ban Clubmaster: жорсткий бізнес та солодкий джаз
Лінза Ray-Ban G-15: натуральніша за природу
Карбонові оправи Ray-Ban: гордий пластик
Ray-Ban Wayfarer: подорож довжиною в життя
Лінза Ray-Ban B-15: боже, бережи контраст!
Оправи Ray-Ban з алюмінію: перший метал Землі
Поляризаційна лінза Ray-Ban: скажи відблиску НІ
Ray-Ban Jackie Ohh: мода в одному зітханні
Лінза Ray-Ban Light Adaptive: добре бути хамелеоном
Титанові оправи Ray-Ban: шалена сила міфу
Ray-Ban Olympian: заздрість богів
Ray-Ban Cats: киш-брись-мяу
Лінзи Ray-Ban: історія з мінерального скла
Сталеві оправи Ray-Ban: класика жанру
Ray-Ban Signet: Голлівуд за сімома печатками
Лінзи Ray-Ban P3 та P3 Plus: більше, ніж поляризація
Оправи Ray-Ban Liteforce з авіаційного термопластика: льотчик не придумаєш!
Ray-Ban Laramie: з Вайомінгу з любов'ю
Ray-Ban Balorama: злагодженість дій
Лінзи Ray-Ban: під захистом полікарбонату
Лінза Ray-Ban ChroMax: блискавична кольороселекція
Оправи Ray-Ban LightRay: легенькі як пух
Модель Shooter: страх і ненависть від Ray-Ban
Лінза Ray-Ban Ambermatic: тепле бурштинове світло
Ray-Ban: оригінал vs. підробка
Оправи Ray-Ban – зразок стилю та довговічності
Історія легендарного бренду Ray-Ban
Ray-Ban Outdoorsman: життя, повне мандрівок
Лінзи Ray-Ban: типи та ступені затемнення
Ray-Ban Vagabond: солодке байдикування
Ray-Ban Round Metal: народжені у шістдесятих
Лінзи Ray-Ban Diamond Hard: міцніший за міцний
Дзеркальна лінза Ray-Ban G-31: екстремальний хром
Лінзи Mirror: Ray-Ban у Задзеркаллі
Ray-Ban Highstreet: культ урбанізованих вулиць
Скляні лінзи Ray-Ban: як народжуються легенди
Ray-Ban Caribbean: як ром, тільки краще
Ray-Ban Caravan: пригоди починаються
Окуляри Ray-Ban Folding: компактні окуляри - це модно
Ray-Ban Flip Out: коли багато не буває
Ray-Ban Kids and Junior: дитячі витівки
Поліпропіонатові оправи Ray-Ban: хімія на допомогу
Ray-Ban Predator: інопланетні гості
Лінза RB-50 від Ray-Ban: почесний ювіляр
Лінзи Ray-Ban RB-3: послання у пляшці
Ray-Ban Meteor: дощі падаючих зірок
Ray-Ban Erika: пластик буває жіночним
Оправи MemoRay від Ray-Ban: «незабутні» окуляри
Новинки Ray-Ban 2014: ніколи не приховуй те, з чого ти зроблено
Ray-Ban Dylan: зал слави рок-н-ролу
Ray-Ban Emma: окуляри з емоцією
Бійці невидимого фронту Ray-Ban: захист від ультрафіолету
Квитки в літо або найлітніші моделі Ray-Ban
Ray-Ban Andy: намалювати томатний суп
Рекламна кампанія Ray-Ban Never Hide Rare Prints: раз, та гаразд
Ray-Ban Fast and Furious: життя на швидкості
Ray-Ban Cockpit: льотчик «молодший»
Wayfarer Surf Up: алоха від Ray-Ban
Особистості Ray-Ban: Марк Селіджер
Шкіряні оправи Ray-Ban: нехай простить нас Грінпіс
Ray-Ban Active Lifestyle: швидше, вище, сильніше
Ray-Ban Aviator: вподобайки від пілотів
Історія компанії Bausch&Lomb
Ray-Ban Legends: що сьогодні життя – завтра вже легенда
Рекламна кампанія Never Hide 2008: Ray-Ban йдуть до ч/б
Ray-Ban Justin: НЕ Бібер
Ray-Ban Brad: замахнутися на Анжеліну Джолі
11 фактів про Ray-Ban, які ви не знали
5 вагомих причин носити сонцезахисні окуляри взимку
Історія одного мандрівника в Ray-Ban Wayfarer
Про лінзи Ray-Ban
Окуляри Ray-Ban 2017: що нового?
Новинки Ray-Ban 2019!
Подарункові сертифікати
Сертифікат Ray-Ban на 5000 грн.
Сертифікат Ray-Ban на 7000 грн.
Сертифікат Ray-Ban на 10000 грн.
Оправи Ray-Ban | Угода користувача | Політика конфіденційності | Приймаємо до оплати VisaMastercardMopoPayGooglePay

©2011—2025 | RB.UA — оригінальні сонцезахисні окуляри Ray-Ban (Рей Бен, Rayban) | Маєте запитання? Пишіть: mail@rb.ua
Робочі години: ПН-ПТ: 9 — 18 | СБ: 10 — 16
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд