З моменту своєї першої появи в 1930 році, окуляри Ray Ban залишаються американським символом, поважно займаючи місце поряд з такими брендами, як Louisville Slugger, Weber Grill, Levi's та Mustang. Завдяки багатьом знаменитостям, що віддають перевагу сонцезахисним окулярам Ray-Ban, бренд пережив безліч тенденцій мінливої моди та конкурентів. Йому навіть вдалося вижити (правда, важко) у чорні дні диско, а зараз Ray-Ban носить більше людей, ніж будь-коли. Представляємо вашій увазі 11 маловідомих фактів про один із найвідоміших американських брендів, починаючи від його військових витоків і закінчуючи його ангелом-охоронцем.
1. Як і багато ікон стилю, Ray-Ban Aviator спочатку були створені для виконання суто утилітарних функцій.
Літаючи все вище, швидше і далі, пілоти зазнавали найсильніших головних болів від яскравого сонця. Генерал-лейтенант авіаційного корпусу армії США Джон Макреді закликав на допомогу компанію Bausch & Lomb, яка взялася за вирішення цієї проблеми та мимоволі залишила найбільший слід в історії сонцезахисних окулярів.
2. Першим, хто популяризував окуляри Aviator, був генерал Дуглас Макартур.
Коли він приземлився на пляжі на Філіппінах під час Другої світової війни, фотожурналісти зробили знімки, що започаткували глобальну популяризацію Ray-Ban Aviator. Незабаром після цього Aviator стали дуже популярними серед французьких військових, тим самим зробивши народженого в Арканзасі генерала законодавцем моди, чого він, очевидно, зовсім не потребував. (Читайте повну історію Ray-Ban)
3. Перші Ray-Ban були виготовлені у пластиковій оправі із зеленими тонованими лінзами.
Для нейтралізації яскравості біло-блакитного неба та сонця зелені тоновані лінзи підходили більш за все. Що стосується пластикової оправи прототипу Ray-Ban, то вона незабаром була замінена на оправу з тонкого металу.
4. Хамфрі Богарт відкрив «юним» Ray Ban дорогу до слави ще до Джеймса Діна та Марлона Брандо.
У той період його вибір не став таким помітним, як у випадку з Wayfarer на носі Діна, проте він започаткував прекрасну дружбу між Ray Ban і знаменитостями.
5. Компанія Ray Ban першою випустила окуляри з фотохромними лінзами.
У 1974 році було представлено модель Ray-Ban Ambermatic з лінзами, ступінь затемнення яких змінюється залежно від умов освітлення. Великим шанувальником цих очок був Хантер Томпсон.
6. У персонажа роману «Страх та огида в Лас-Вегасі» Рауля Дюка були Ray Ban Aviator з незвичайною функцією – сигаретним мундштуком.
Йдеться про одну з найхимерніших моделей Ray-Ban - Kalichrome Shooter Aviator, отвір в оправі яких, згідно з розповіддю, використовувався як мундштук, тим самим дозволяючи герою роману звільнити обидві руки для стрілянини. Як би там не було, сам автор роману, Хантер Томпсон (він же Рауль Дюк), все ж таки віддав перевагу класичному мундштуку, тому що він реально зручніший.
7. За допомогою фірмових лінз Ray Ban Ambermatic можна робити фотографії.
Це правда. У Лондоні є місце, де камера робить знімки за допомогою лінз ваших Aviator, які виступають як об'єктив, і пересилає їх вам. Твій хід, Інстаграм.
8. Диско майже вбило Ray Ban.
Наприкінці сімдесятих і протягом вісімдесятих років помітні окуляри в диско-стилі затьмарили популярність Ray-Ban, створені Бобом Діланом, Енді Уорхолом та багатьма іншими. У світі очок запанував хаос. На щастя, у Ray-Ban був ангел-охоронець...
9. Фільми за участю Тома Круза підвищили продажі окулярів Ray-Ban більш ніж на 40 відсотків. Двічі.
У 1983 році у фільмі «Небезпечний бізнес» Том Круз обміняв штани на окуляри Wayfarer, тим самим сприявши зростанню продажів Ray-Ban приблизно на 50 відсотків. Три роки по тому, у новому фільмі, він змінив Wayfarer на Aviator, і, граючи у волейбол, катаючись на мотоциклі, приймаючи душ у будинку дівчини, випадково збільшив продажі Ray-Ban на 40 відсотків і повернув популярність окулярам Aviator. І доречі, його «Людина дощу» підняла продажі ще на 15 відсотків. Може він і божевільна, ця «людина дощу», але гідна поваги.
10. Продаж контрафактних Ray Ban є у США злочином класу B (штраф до 25000 доларів та тюремне ув'язнення строком до 20 років).
Просто дружня інформація для роздумів. Чувак на пляжі, що торгує дешевими окулярами, ризикує тільки якщо на них написано «Ray-Ban». Читайте, як відрізнити підробку від оригіналу..
11. Насправді це нікого не лякає. Влада ОАЕ нещодавно виявила китайську компанію з виробництва оптики, де було вилучено близько 143 700 пар підроблених сонцезахисних окулярів.
Компанія Ray-Ban вітала рішення про їхнє знищення з «величезним задоволенням». Але чи це реально?