Титанові оправи Ray-Ban: неймовірна сила міфу
Купівля нових окулярів, як не крути, завжди приємна подія. За нею зазвичай йде низка довгих і щасливих днів їх використання…
Але якщо ваше "довго і щасливо" обертається поломкою окулярів: ваш колега сів на них, син кидав їх з балкона, або ж вони просто-напросто злетіли з носа в найнезручніший момент, вам варто замислитися про придбання пари з титану — одного з найміцніших металів на Землі.
Пошана до історії
Титан (Titanium) — це легкий метал сріблясто-білого кольору, елемент четвертого періоду системи Менделєєва. Відкритий майже одночасно англійцем У. Грегором і німцем М. Клапротом: перший досліджував склад магнітного залізистого піску, а другий — мінерал рутил, де й було виявлено цей елемент. Металевий титан вперше отримав Й. Берцеліус у 1825 році.
Титан займає 10-те місце за поширеністю в природі. Цікаво, що цей метал зустрічається у різних субстанціях: земній корі, морській воді, глинах, сланцях тощо.
Гігант чи фея
Що стосується романтичної назви металу, то її запропонував Мартін Клапрот, вшановуючи титанів — могутніх і грізних дітей Геї з давньогрецької міфології (раніше вчений уже звертався до міфології, назвавши інший виявлений ним елемент ураном).
За іншою версією, назву металу дали на честь Титанії — королеви фей з германської міфології, щоб підкреслити феноменальну легкість матеріалу.
Титанічна сила оправ Ray-Ban
Використання титану для створення оправ набирає обертів. Сьогодні існують такі форми використання цього металу в оптичних цілях:
• оправи з чистого металу (90-100% титану);
• комбіновані оправи (75-90% титану) — таких більшість;
• оправи з бета-титану (сплав титану, алюмінію і ванадію);
• оправи «з пам'яттю» Memo-Ray (сплав титану і нікелю).
Варто підкреслити, що оправи з титану зазвичай не мають покриття, тому вони мають природний сріблястий колір.
Що ж отримує щасливий власник титанової оправи? По-перше, унікальну легкість (на 50% легший за інші метали): раптом вам набридло тиск на перенісся. По-друге, ТИТАНІЧНУ міцність (тривалість експлуатації): авось ви любите сідати на окуляри. По-третє, підвищену стійкість до корозії: якщо ви любите риболовлю або живете біля води, чи влітку схильні до підвищеного потовиділення. По-четверте, гіпоалергенність: 10% населення планети має алергію на нікель, який часто використовується для створення оправ. По-п'яте, еластичність і гнучкість: для чемпіонів у чіплянні завушниками за все, що тільки можна =).
Бренд Ray-Ban завжди йде в ногу з технологічними новинками і модою. Так і з титановими оправами — вони в нас є як у лінійці сонцезахисних окулярів, так і в лінійці оправ для корекції зору.