Історія легендарного бренду Ray-Ban
Бере початок наприкінці 20х років минулого століття. Авіаційна промисловість швидко розвивалася. У 1927 році пілот Лінденберг здійснив перший переліт через Атлантичний океан на моноплані The Spirit of St. Louis. Розвинені країни активно вкладали кошти у розвиток військової авіації. Відкрилися комерційні авіалінії і незабаром небеса заповнилися крилатими машинами.
Але там там залишалися проблеми. Однією з найсерйознішою проблемою став блиск - яскравий блиск, що засліплює очі пілотів. Це було так болісно, що у пілотів американської армії з'являлася нудота і біль голови.
Baush & Lomb – Anti-Glare – Ray-Ban
У 1929 році лейтенант Джон Мак-Креді з ВПС США звернувся до компанії «Baush & Lomb» з проханням розробити захисні окуляри, які б охороняли очі від блиску, так, щоб пілот ясно і чітко міг бачити навколишній простір. Вчені фахівці компанії прийняли виклик і розпочали дослідження світлових ефектів та впливу на зір сильних джерел світла.
Компанія, яка вже тоді була лідером в галузі оптики, зуміла розробити скляну оптичну лінзу, здатну затримувати значну частину видимого світла, зберігаючи можливість чіткого огляду. В результаті були створені окуляри із зеленими лінзами, що відбивають, які затримували ультрафіолетові та інфрачервоні промені і забезпечували високу чіткість зору. Ці лінзи зеленого кольору отримали назву Anti-Glare.
Пілоти військово-повітряних сил США нарешті отримали захисні окуляри, здатні не тільки позбавити їх очі від сліпучого блиску, але також і послужити перепоною для інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання.
У 1936 році компанія Baush & Lomb ознайомила потенційних споживачів з першою, призначеною для серійного виробництва, моделлю сонцезахисних окулярів, що отримала назву Anti-Glare. Вони мали пластмасову оправу і коштували 3,75 долара США за пару - у 15 разів дорожчі за інші сонцезахисні окуляри, які були тоді на ринку. У 1937 році «Baush & Lomb» організувала власне дослідження можливостей широкого збуту свого виробу.
Першим кроком до завоювання популярності стала зміна назви з Anti-Glare на Ray-Ban. Ця торгова назва була зареєстрована в Бюро патентів та торгових найменувань США у 1937 році. Через два місяці реклама сонцезахисних окулярів «Ray-Ban(R)» з'явилася на сторінках газет і журналів.
Другим кроком став випуск великих сонячних окулярів Large Metal – вони нагадували ті, що носили авіатори. Модель для професійних пілотів Large Metal протягом сімдесяти років залишається в строю, користуючись незмінною довірою авіаторів усіх рангів.
На початку 40х років компанія направила значну частину своїх виробничих та науково-дослідних ресурсів на потреби оборони. Але одна з розробок знайшла застосування і на ринку сонцезахисних окулярів – це були лінзи з дзеркальним градієнтним покриттям.
Окуляри Large Metal із градієнтним дзеркальним покриттям уперше надійшли у продаж у 1948 році. Сьогодні ця технологія використовується в окулярах для водіїв Ray-Ban Driving Glass B-15 TGM(TM).
У 1952 відбувся справжній переворот в історії розвитку сонцезахисних окулярів: компанія Baush & Lomb розробила нейтральні лінзи зі значним коефіцієнтом світлопоглинання, які могли знайти широке застосування. Цим новим лінзам зеленого відтінку, що пропускали 15% видимого світла, було названо Ray-Ban G-15(R). І досі вони залишаються найпопулярнішими.
У повоєнні 50-ті, коли слава і вплив Голівуду стали набувати загальносвітового характеру, а В'єтнамський синдром з його антимілітарним духом освоювався поки що французами, з'явилася знаменита модель Wayfarer, що започаткувала світову славу Ray-Ban. Модель набула популярності за межами вузького професійного кола пілотів, знайшовши масу шанувальників серед голлівудських кінозірок.
Окуляри Ray-Ban стали зразком якості та модного дизайну при збереженні власного неповторного стилю і традицій. Контроль якості окулярів, мабуть, може конкурувати з будь-яким сучасним італійським брендом. Недарма нині виробництвом окулярів марки Ray-Ban займається гігант очкової оптики італійський концерн Luxottica Group. Щороку у світі понад 10 мільйонів людей віддають перевагу очкам під маркою Ray-Ban, що нев'яне.
Значні події історії Ray-Ban
Сонцезахисні окуляри Ray-Ban були першими, створеними для армії США в 1929 року. Ці окуляри нового типу здатні були захистити очі пілотів від яскравого світла на великих висотах і в той же час забезпечували хорошу видимість та коректну перенесення кольорів.
1936: Сонцезахисні окуляри Ray-Ban, відомі тоді як антибликові, представлені широкому загалу. Перша модель є пластиковою оправою «авіаційної» форми.
1937: Торгова марка Ray-Ban зареєстрована та вперше з'являється в рекламних оголошеннях.
1952: Випущені окуляри у стилі Wayfarer. Завдяки простим чітким лініям та зручності окуляри Wayfarer моментально стають класикою.
1961: Ставши лідером на ринку, Ray-Ban розпочинає тривалу співпрацю з Голлівудом, домагаючись демонстрації своєї продукції у фільмі «Сніданок у Тіффані», в якому Одрі Хепберн з'являється в окулярах колекції Wayfarer.
1960-ті: Випущено серії Olympian I та II, а також Balorama.
1980 Перший випуск сімейства Wings. Новий революційний стиль бренду: модель унісекс, що поєднує зручність Aviator з монолінзою, що вперше з'явилася, надає окулярам футуристичний вигляд, і до цього дня не вийшла з моди.
1999: Luxottica Group купує бренд Ray-Ban.
2003: Перше розширення лінії – випуск колекцій Ophthalmic та Junior.
2004: Випуск колекції Junior Ophthalmic.
2017: Компанія Essilor об'єднується із компанією-виробником окулярів Ray-Ban - Luxottica.
Останні технічні новинки Ray-Ban
Лінзи Ray-Ban RB-50™ є новітньою розробкою технології дзеркальних фотохромних лінз. У нормальних умовах їхня здатність до світлопоглинання становить 80-90%. В екстремальних умовах – при знижених температурах та значній інтенсивності сліпучого очі світла – світлопоглинання сягає 92%.
Лінзи Ray-Ban RB-50 Ultra, які відкрили нову еру, захисті зору від сліпучого світла. Вони дають практично повний захист від поляризованого концентрованого світла - плям світла, що світять, відбитого від поверхні снігу або води.
Скло RB-50 Ultra поєднує в собі переваги скла RB-50 зі здатністю поглинання поляризованого світла. Поглинання поляризованого світла неймовірне – до 99,97%. Майбутнє лінз Ray-Ban стане продовженням історії технологічних успіхів, подальшого покращення якості та не старіючого стилю, що послужить гарантією того, що вони надалі залишатимуться світовим лідером.
Найкращі у світі сонцезахисні окуляри
Таке стверджувати не може ніхто з інших виробників сонцезахисних окулярів. Ray-Ban може дозволити собі стверджувати це, спираючись на своє лідируюче становище в галузі технології, чудової якості продукції, а також відданості спільній ідеї та таланту своїх співробітників.
Марка Ray-Ban заслужено здобула популярність по всьому світу завдяки своїм відмінним оптичним властивостям, якості та стилю, що не змінюється. Це одна з тих назв, що асоціюються з чудовою якістю та незрівнянною ефективністю, виробленими у півстолітній невпинній боротьбі за лідерство у галузі технології.
Ось чому компанія «Baush & Lomb» розпочала свій шлях, встановлюючи найвищі стандарти та перевершуючи їх. Вона продовжує робити це і сьогодні, вкладаючи все нову і нову цеглу в будівлю успіху сонцезахисних окулярів Ray-Ban.