Лінзи Ray-Ban: історія з мінерального скла
Обираючи окуляри, люди часто звертають увагу на колір, форму, наявність дзеркального покриття та популярність моделі. Як не дивно, далеко не першим критерієм є матеріал лінзи.
Щоб змінити цю тенденцію, звернемо увагу на матеріал, з якого спочатку виготовляли оптичні лінзи, а саме — мінеральне скло.
Привіт з давнини
Скло — неорганічна речовина, яка вперше з'явилася в стародавньому Єгипті та країнах Передньої Азії.
Що стосується одного з його видів, мінерального скла — це розплавлений кварцовий пісок (представлений у природі!) з різними домішками. Цікаво, що його також називають «звичайним», оскільки, завдяки натуральності та низькій вартості, воно використовується в різних сферах людського життя.
Сьогодні, окрім оптики, мінеральне скло використовується у виробництві годинників. Так, 90% циферблатів, вироблених у світі, вкриті тонкою плівкою, створеною з нього.
Як скельце
Далекий 1937-й. У цьому році з'явилися на світ сонцезахисні окуляри бренду Ray-Ban — Aviator. Що стало матеріалом лінз для першого продукту, що передвіщав успіх? Так, це мінеральне скло.
Є об’єктивні причини використання скла в оптиці:
- Міцність (немає — подряпинам);
- Сприйняття без спотворень зображення;
- Незначна вага (сонцезахисні окуляри афокальні, тобто не мають оптичної сили, і вам не потрібно носити їх постійно);
- Хороша адгезія (зчеплення) скла з покриттями, що використовуються в оптиці;
- Фільтрація ультрафіолетового випромінювання;
- Відсутність деформацій.
Якщо говорити про недоліки мінерального скла, то вони, звісно, є: важкість у порівнянні з полімером, відсутність універсальності (не в кожну оправу можна поставити скло), виключно заводське фарбування (неможливо пофарбувати скло безпосередньо під час складання), низька ударостійкість.
Щодо останнього недоліку, варто підкреслити, що теоретично це вірно, але на практиці — ні.
Справа в тому, що раніше, коли США запровадили стандарт ударостійкості у виробництві оптики, лінзи зі скла почали програвати пластику. Тоді, щоб уникнути таких ситуацій, лінзу почали потовщувати за допомогою термічного загартовування, яке не зовсім підходило для цього: перепад температур призводив до появи подряпин, а вони все одно знижували стійкість до ударів, та й вага через потовщення збільшувалася.
Сьогодні ж існує інший спосіб — хімічне загартування. Він дозволяє лінзі залишатися тонкою, не важити занадто багато і, разом з тим, бути ударостійкою.
І якщо ви переконалися, що лінзи з мінерального скла — це, як мінімум, крута данина традиції, то ми запрошуємо вас на наш сайт, адже бренд Ray-Ban пропонує багато моделей у різноманітних кольорах і формах з цього ІСТОРИЧНОГО матеріалу.