Поліпропіонатні оправи Ray-Ban: хімія на допомогу
У сучасної людини в голові засіло багато дивних стереотипів, один з яких: пластмаси = дешеві, ширвжиток, недовговічні. І це дуже сумно! Адже насправді сьогоднішній пластик не тільки легкий і привабливий, але й міцний, гіпоалергенний матеріал!
Доказом всіх цих переваг є пластикові оправи Ray-Ban, яких існує велика кількість!
Все починалося з кислоти
У виробництві оправ Ray-Ban використовуються кілька типів пластмас, один з яких — поліпропіонат (інший — ацетат) целюлози. Це вид алкідних смол, отриманий в результаті хімічної реакції целюлози з органічною пропіоновою кислотою.
Вперше пропіонову кислоту описав Йоган Готліб у 1844 році, коли дослідник виявив її в продуктах розкладання цукру.
Речовина являє собою їдку рідину з різким запахом і відсутнім кольором. У природі вона є однією з складових нафти, а також її отримують промисловим шляхом.
Її похідна — пропіонат целюлози — представлена у вигляді рельєфного пластику, прозорістю схожого на кристал. Щодо властивостей поліпропіонатів, вони стійкі до кислот, лугів, розчинників і, УВАГА!, не піддаються впливу вологи (на відміну від ацетату целюлози).
Пропіонати в оптиці
Пропіонат целюлози активно використовується у виробництві оправ для окулярів. Цей матеріал дуже схожий на ацетат целюлози (також застосовуваний в оптиці), але має меншу щільність, є міцнішим і гнучкішим.
Поліпропіонат стійкий до зношування, еластичний і відмінно протистоїть деформаціям. Як правило, оправа з цього матеріалу покривається шаром лаку для додаткового захисту від впливу зовнішніх факторів.
Бренд Ray-Ban використовує пластмаси для виробництва оправ, як кажуть, з давніх-давен. Ще в 1952 році американський оптичний дизайнер Реймонд Стеджмен створює революційну модель Wayfarer («мандрівник»), принциповою відмінністю якої стала саме пластикова оправа!
Сьогодні частка світових продажів пластикових оправ складає 30-40% від загальної кількості. У Ray-Ban вони представлені вже не в одній моделі: безліч колекцій випускаються в пластикових оправах різних відтінків і форм!
Хотілося б підкреслити, що оправи Ray-Ban з поліпропіонату відрізняються такими характеристиками:
- Легкість: завдяки властивостям самого матеріалу і правильній конструкції оправи;
- Тактильність: гладка поверхня оправи Ray-Ban досягається поліруванням тривалістю 5-10 днів у спеціальному барабані;
- Простота підгонки: завушники мають металеві сердечники, що дозволяє їх регулювати;
- Довговічність, функціональність, гіпоалергенність: завдяки властивостям пропіонату целюлози;
- Модний фактор: різноманітність кольорів і форм, яких ви ніколи не знайдете у металевих оправах!
Сподіваємось, ми змогли переконати вас, що пластикові оправи з целюлози — це НЕ дешево, вульгарно і «Made in China»! Тож якщо ви готові разом з нами зруйнувати такі дурні стереотипи, як цей, сонцезахисні окуляри Ray-Ban з пластиковими оправа вже чекають на вас у нашому магазині!!!